Wczytywanie

Prawo rodzinne

Nasi adwokaci specjalizują się w prawie rodzinnym, tj. w sprawach rodzinnych i opiekuńczych.

Zakres usług Kancelarii Adwokackiej obejmuje pomoc prawną w sprawach z zakresu prawa rodzinnego, w takich jak m.in. sprawy o rozwód, alimenty, separację, czy podział majątku. Skontaktuj się z naszymi adwokatami.

Jesteśmy specjalistami w obszarze prawa rodzinnego i w tym zakresie pomagamy naszym Klientom. Nasi Adwokaci mają wieloletnie doświadczenie zarówno w tej dziedzinie, jak i w postępowaniu cywilnym, w którym regulowane są procedury związane z prawem rodzinnym, co pozwala na świadczenie usługi z zakresu prawa rodzinnego na najwyższym poziomie. Sporządzamy pisma procesowe (w tym powództwa) i pisma przygotowawcze, aby sprawy naszych Klientów były prowadzone z najwyższą starannością i rzetelnością. Dobrze rozumiemy, że problemy rodzinne często są trudne i emocjonalnie wymagające.

Nasz zespół adwokatów dba o to, aby zapewnić Klientom profesjonalne wsparcie. Dzięki naszemu doświadczeniu i wiedzy z zakresu prawa rodzinnego, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę, obejmującą prowadzenie spraw dotyczących rozwodów (w tym sporządzenie pozwu o rozwód), separacji małżonków, ustalenia obowiązku alimentacyjnego, wykonywania władzy rodzicielskiej, opieki nad dziećmi, ustanowienia rozdzielności majątkowej małżeńskiej, podziału majątku wspólnego, dbając przy tym, żeby sytuacja finansowa naszych Klientów po zakończeniu postępowania była jak najlepsza, i innych kwestii związanych z rodziną.

Nasza praktyka polega na słuchaniu uważnie Klientów, aby dobrze zrozumieć ich potrzeby i cele, co jest niezwykle istotną kwestią, ponieważ sprawy związane z prawem rodzinnym często są zawiłe. Na tej podstawie bowiem opracowujemy spersonalizowane strategie, które dostosowane są do indywidualnych sytuacji. Nasze podejście opiera się również na rozwiązaniach negocjacyjnych i mediacji, dążymy wówczas do wypracowania wspólnego stanowiska stron. W przypadku spraw, w których brak jest możliwości ugodowego rozwiązania sporu, jesteśmy gotowi reprezentować swoich Klientów w sądzie, w tym na rozprawach sądowych, dążąc do najbardziej korzystnego orzeczenia.

Wierzymy w znaczenie efektywnej komunikacji i współpracy z naszymi Klientami. Dlatego też staramy się utrzymywać otwarty i regularny kontakt, informując ich o postępach w sprawach i oferując niezbędne wsparcie i poradę. Naszym celem jest zapewnienie Klientom poczucia pewności, że ich sprawy są prowadzone profesjonalnie. Dążąc do tego celu, pracujemy zgodnie z zasadami przejrzystości i uczciwości. Przed rozpoczęciem pracy nad jakąkolwiek sprawą, dokładnie ustalamy oczekiwania i potrzeby naszych Klientów, abyśmy mogli zaplanować odpowiednią strategię działania. Staramy się też być elastyczni i dostosować nasze podejście do indywidualnych preferencji naszych Klientów. Zawsze słuchamy ich opinii i uwag, abyśmy mogli dostosować nasze działania tak, aby jak najlepiej odpowiadały ich oczekiwaniom.

Ponadto, dbamy o rzetelność i precyzję w naszej pracy, ponieważ jesteśmy świadomi, że korzystanie z nieaktualnego stanu prawnego może mieć negatywne konsekwencje dla naszych Klientów. Dlatego też regularnie aktualizujemy naszą wiedzę i szkolimy się, aby być na bieżąco z najnowszymi przepisami i praktykami w naszej dziedzinie. Wierzymy, że efektywna komunikacja i współpraca są kluczem do budowania trwałych i satysfakcjonujących relacji z naszymi Klientami. Dążymy do tego, aby nasi Klienci czuli się dostatecznie zaangażowani i zaufali nam, wiedząc, że ich sprawy są w dobrych rękach. 

Nasza Kancelaria świadczy pomoc prawną w zakresie jak powyżej. Kancelaria oferuje rozpoczęcie pracy od wysłuchania Klienta i udzielenia mu wyczerpującej porady prawnej. Po tym etapie przystępujemy do działania. Nasza specjalizacja obejmuje świadczenie usług prawnych z zakresu prawa rodzinnego i opiekuńczego na każdym etapie postępowania na rzecz Klientów na terenie całej Polski, w takich postępowaniach jak m.in. sprawy małżeńskie (unieważnienie małżeństwa, ustalenie istnienia lub nieistnienia małżeństwa, sprawy rozwodowe, separacja, zezwolenie na zawarcie małżeństwa), sprawy ze stosunków między rodzicami a dziećmi (ustalenie lub zaprzeczenie pochodzenia dziecka, ustalenie bezskuteczności uznania ojcostwa, rozwiązanie przysposobienia), sprawy z zakresu stosunków między rodzicami i dziećmi (uznanie ojcostwa, rozstrzygnięcie o istotnych sprawach dziecka, ustalenie kontaktów z małoletnim dzieckiem, czynność przekraczająca zakres zwykłego zarządu wnioskowana przez jednego z rodziców), sprawy o przysposobienie, sprawy z zakresu opieki (ustanowienie opieki), sprawy o odebranie osoby podlegającej władzy rodzicielskiej lub pozostającej pod opieką, sprawy dotyczące wykonywania kontaktów z dzieckiem, sprawy z zakresu kurateli, sprawy o zobowiązanie osoby stosującej przemoc w rodzinie do opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia lub zakazanie zbliżania się do mieszkania i jego bezpośredniego otoczenia.

W przypadku chęci skorzystania z profesjonalnej pomocy lub zadania jakichkolwiek pytań w zakresie prawa rodzinnego, zapraszamy do kontaktu. Z Kancelarią można skontaktować się bezpośrednio telefonicznie pod nr: +48 530 172 623 lub poprzez wiadomość e-mail, wysłaną na adres: kontakt@kk-adwokaci.com

Jak działamy?

Dążymy do świadczenia usług prawnych najwyższej jakości, zapewniając naszym klientom kompleksową i profesjonalną obsługę. Jeśli szukasz kancelarii adwokackiej, która łączy profesjonalizm z empatią, zapewniając efektywną obronę Twoich praw, to jesteśmy odpowiednim wyborem.

Inne usługi

Porady prawne

Wyczerpująca porada prawna w zakresie problemu, z którym zwracają się do nas Klienci, nielimitowana czasem.

Analiza i sporządzanie umów

Kompleksowa analiza umów, które potencjalnie mają zostać zawarte w przyszłości, sporządzanie umów oraz wspomaganie Klientów w procesie ich zawierania.

Wartości którymi się kierujemy

Jesteśmy dynamiczną i zaangażowaną Kancelarią Adwokacką, gotową sprostać najtrudniejszym wyzwaniom prawnym. Nasza strategia opiera się na czterech kluczowych wartościach: jakości, zaangażowaniu, komunikacji, etyce i uczciwości.

Dążymy do zapewnienia naszym Klientom usług najwyższej jakości. Nasz zespół składa się doświadczonych specjalistów, którzy stale podnoszą swoje kompetencje, aby być na bieżąco z najnowszymi przepisami i orzecznictwem. Gwarantujemy rzetelne doradztwo i kompleksowe podejście do każdej sprawy.

Nasz priorytet to zrozumienie potrzeb i celów naszych Klientów. Jesteśmy tu dla nich, by ich wspierać i reprezentować w trudnych sytuacjach. Nasza kancelaria podejmuje się spraw z pełnym zaangażowaniem, dążąc do osiągnięcia najbardziej optymalnych rezultatów.

Nasi adwokaci kładą nacisk na transparentną i skuteczną komunikację, aby nasi Klienci byli zawsze dobrze poinformowani.

Stawiamy na najwyższe standardy etyczne i uczciwość w naszej pracy, budując tym samym zaufanie u naszych Klientów.